<< Diğer Ürünler

CT-6 Bacak Traksiyon Ateli

Karbon fiber alaşımından yapılmış bu özel ilk yardım malzemesi, hem atel hem de traksiyon aparatı olarak kullanılır.

CT-6, özellikle savaş senaryolarında Hastane Öncesi Bakım ve Hasta nakli için tasarlanmış bir Bacak Traksiyon Atelidir. Öncelikle orta hat femur kırıkları olan hastalarda kullanılır. CT-6, hastanın ağrısını hafifletmeye yardımcı olur ve kesilen arterlerin neden olduğu ölüm riskini azaltırken çevredeki kas ve dokuya daha fazla zarar gelmesini önler.

CT-6, dahili bir bungee ile birbirine geçen karbon borulardan yapılmıştır. Bir Cobra tokası, Ischial kayışını üst bacak ve kasığa sabitler. Bu tokalar kazara açılmaları önler ve genellikle ABD askeri kuvvetleri tarafından kullanılır. Çekiş, gerginlik uygulamak için küçük bir hat kullanan 4’e 1 kasnak sistemi ile elde edilir. Bu yöntem, çok büyük yetişkinler üzerinde etkili olacak kadar güçlü olan çok hassas bir form veya çekiş sağlar. CT-6 son derece kompakt, hafif ve güçlüdür.

  • Karbon Fiber Boru: Korozyona dayanıklı, sıcaklıkta stabil, son derece yüksek mukavemet/ağırlık oranı, x-ışını yarı saydam.
  • 4:1 Traksiyon Sistemi: en büyük hasta için bile bol miktarda traksiyon uygulamayı kolaylaştırır. V-Jam kilit, uzun taşıma durumlarında önemli olan çekişi yeniden ayarlamayı kolaylaştırır. Kazayla serbest kalmaları önlemek için güvenlik klipsi içerir.
  • Uygulama: CT-6, kullanıma hazır çantadan çıkar; tüm gerekli parçalar atele tutturulur. Parça kaybetmenin bir yolu yoktur, bu da çok hızlı uygulama sürelerine neden olur.
  • Talimat Kılavuzu: Her atel, su geçirmez ve yırtılmaya dayanıklı kendi taşıma torbası ile birlikte gelir.
  • Hafif: Birim 1.1 lbs (500 gram) ağırlığındadır
  • Kompakt: Ünite, 28 x 10 x 8 cm küçük torbaya sığar.
  • Güçlü: Karbon Fiber direkler ve enjeksiyon kalıplı plastikler.
  • Etkili: Verimli, kolayca ayarlanabilen çekiş için dörde bir kasnak sistemi.
  • Bir ünite hem Yetişkin hem de Pediatrik hastalara uyar.

CT-6 NSN 6515 01521 5730

CT-6, Askeri ve Taktik kullanım için tasarlanmıştır. Askeri versiyonda Ischial kayış, enjeksiyon kalıplı plastik toka kullanan CT-EMS’ye kıyasla bir Cobra tokası kullanır.

Şu anda dünya çapında çeşitli ordularda 25.000’den fazla kullanılan bu ürün, son derece iyi test edilmiştir.

Ürün, senkron torbası, kullanım kılavuzu, ayak bileği kancası ve bacak kayışları dahil olmak üzere gereken her şeyi içerir; hepsi kendi parça numaralarıyla kolayca değiştirilebilir.

ABD’de üretilmiş; garantili kaliteli ürün. CE onaylı.

Destek

Ürünlerle ilgili daha fazla detay ve fiyat bilgisi için lütfen bize ulaşın.