SAM SLING Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri

<< SAM Medikal Ürünleri

Dünyada pelvik kırığını sabitleyen tek aparat.

SAM® Pelvik Sling, ilk ve tek kuvvet kontrollü çevresel pelvik kemerdir. Optimize edilmiş tek parça bir tasarıma sahip, açık pelvik kırıklarını güvenli ve etkili bir şekilde azalttığı ve stabilize ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Patentli SAM® AUTOSTOP tokası, SAM® Pelvik Sling’in aşırı veya az sıkıştırılmasını önleme görevi görür. Optimum sıkıştırma kuvvetine ulaşıldığında, doğru uygulamayı onaylamak için tıklayarak iki çatal etkinleştirilir. Kemer, Velcro® sistem kayışı ile yerine sabitlenir.

Dünya çevresindeki travma cerrahları ciddi travmayı, takip eden ilk kritik ‘altın saat’in pelvis kırıklarını sabitlemede oynadığı rol üzerinde hem fikirdirler. Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri, pelviK yaralanmalarında bilimsel olarak etkinliği ve güvenirliliği ispat edilmiş ilk ve tek güç kontrollü dairesel pelvis kemeridir. Şüpheli her türlü kazada muhakkak uygulanarak yaralı sabitlenmelidir.

Bu tip kırıklardaki potensiyel iç kanama olasılığı yüzünden, ilk yardım protokollerine kalça çevresine toparlayıcı bir ürün kullanımı eklenmiştir. Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri’nin yaratılmasına yol açan araştırmalardan önce, sahada ve acillerde kullanılacak bir bağlayıcı teknik veya güvenli bir ürün bulunmamaktaydı. Ticari bandajlar ise, yaralıya uygun miktarda çevresel kompres gücü bilimsel olarak sağlamaktan uzak ürünlerdi.

2002 yılında ABD Deniz Kuvvetlerinin desteği ile LHS Biomedical Laboratuvarları, bilim adamları bir pelvis kırığını toplayacak gereken güç seviyesini ve en uygun uygulama noktasını tesbit ettiler. 3 yıllık çalışma sonunda ‘Otomatık Toka’ patentli Sam Sling üretildi. Bu kemer tokası adından da anlaşıldığı gibi uygun ve güvenli çevresel kuvvet oluştuğunda kavrayış güçünü otomatik olarak durdurur.Doğru kullanım ile bu kemer tokası Sam Sling’in daha az veya daha fazla sıkılmasını sağlar.

Küçük 27-45″ (PS300-OB-EN)
Standart 32-50″ (PS301-OB-EN)
Büyük 36-54″ (PS302-OB-EN)
Standart Askeri  (PS301-OD-EN)

Acil bakımda kullanılan diğer ürünler ile Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri arasında ne fark vardır?

Sam Sling her durumda sabit kompresyon gücü sağlayabilen tek üründür. Piyasadaki diğer hiç bir ürün, uygun kompresyon kuvveti elde edildiğinde sıkmayı durduracak şekilde dizayna sahip değildir. 

Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri, şüpheli pelvis kırığı durumlarında da kullanılabilir mi?

Tüm klinik çalışmalar, herhangi bir pelvis kırığı veya yaralanması şüphesinde bile Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri kullanıldığında hiç bir kontraedikasyon görülmediğini ispatlamaktadır. Kompresyon kuvvetleri Sling kemer üzerinde yüzeysel olarak dağılırlar ve kırık veya yaralanmaları kötüleştirmez. Çalışmalar aynı zamanda Otomatik Pelvik Sabitleme Kemeri’nin yanal kırıklarda uygulanmasını da kontraendikasyon oluşturmadığını göstermiştir.

SAM Pelvik Sling Genel Bilgi