SAM Splint Havlu Kaplı Kırık Sabitleme Ateli

<< SAM Medikal Ürünleri

Sam splint havlu kaplı kırık sabitleme ateli diğer atellerden farklı olarak, uzun süreli kullanım imkanı sağlayarak ciltte oluşabilecek tahriş ve/veya koku gibi olumsuzlukları ortadan kaldırır.

SAM Splint Havlu Kaplı Kırık Sabitleme Ateli (Sam Soft Shell ateli) diğer atellerden farklı olarak, uzun süreli kullanım imkanı sağlayarak ciltte oluşabilecek tahriş ve/veya koku gibi olumsuzlukları ortadan kaldırır. Mevcut malzemelere göre daha ekonomik, pratik, hafif ve güvenli atel çeşididir. Soft Shell radyolüsent, yıkanabilir ve kolaylıkla şekil verilebilir olmasının yanında, farklı sertlik seviyelerinin uygulanabilmesine olanak tanır. Ambalajı açıldığında, son derece yumuşak ve bükülgendir. En temel 3 kıvrımdan biri haline getirildiğinde ise, incinmiş, yaralı ve/veya kırık bölgeye destek olacak şekilde olağanüstü güçlü hale gelir.

Bütün mantık: Fizikteki eğik düzlemdedir. Aynı mantık gökdelen ve köprülerin ağır çelik sütunlar yerine kiriş ve oyuklu sütunlardan yapılmasına izin vermiştir. Düz ince bir metal yüzey kolaylıkla bükülebilir ve yapısal kıvrımların biri uygulandığında son derece sertleşir. Bu tip bir çok kıvrım şekli vardır. Sam Soft Shell ‘e uygulanan 3 temel kıvrım yöntemi sağlam, uzun süreli ve güvenilir atel elde edilmesini sağlar.

Sonuç: Eğitim kitapçığında özetlenen kıvrımlardan uygun olanının seçilmesi ile vücuttaki el, kol ve bacaklardaki tüm kemikleri atelleyebiliriz.

  • 10 cm x 22 cm
  • 10 cm x 30 cm
  • 10 cm x 38 cm